Среща с полицейското куче Виктор - 02.07.2024 г.
На 02.07.2024 г. пред учениците участващи в програмата на ОДК „Детско лято"2024 беше представено полицейското куче Виктор.
Неговият водач старши полицай Георги Стоилов от ОДМВР - Кюстендил, им разказа, че кучето, което скоро ще навърши 9 годишна възраст, е било взето в служебния питомник само на няколко седмици. Той запозна малките приятели на полицаите с основната му дейност в качеството му на следово куче – по издирване на изгубили се или изчезнали хора, както и за охрана на масови прояви. Разказа им, че за да придобие настоящите си умения, кучето, подобно на децата, е трябвало много да учи и е преминало през различни обучителни курсове. Виктор демонстрира пред децата част от уменията си, като безупречно изпълни всички команди, подадени му от неговия водач.
Срещата с представители на ОДМВР – Кюстендил е част от съвместната им работа с ОДК – Кюстендил и част от планираните дейности и занимания с деца през периода на ваканциите „Детска академия за спорт и превенция".

