Турнир по футбол за квартални отбори - 30 юни

Във футболния турнир за квартални отбори организиран от Обединен детски комплекс участваха 12 отбора разделени в три възрастови групи:

Група А (родени 2001, 2002 и 2003 година): отбори „Изток", „Раковска", „Колуша", „Сибир", „Център" и „Капията"

Група Б (родени 2004, 2005 и 2006 година): отбори „Бузлуджа", „Младост" и „Герена"

Група В (родени 2007 и 2008 година): отбори „"Герена", „Бузлуджа" и „Запад".

Срещите се играха на спортната база на Общински плувен комплекс. Турнирът откри Константин Мандалски – старши учител по футбол в ОДК.

На спортната площадка бе г-жа Елена Андонова – експерт в РЗИ – Кюстендил, която поздрави футболистите.

След теглен жребий отборите в двете по-малки възрастови групи играха по схемата "всеки срещу всеки". В група А – най-многобройната, отборите играха в две групи, победителите в които се срещнаха във финален двубой за първото място.

Мачовете бяха в две полувремена от по 15 минути. Всеки отбор бе от 9 футболисти – 8 полеви играчи и 1 вратар.

Крайно класиране:

А група (родени 2001 – 2003 г.)

1. „Колуша"

2. „Изток"

3. „Сибир"

Финалната среща бе много оспорвана и завърши с резултат 1:1 в редовното време. След изпълнение на дузпи победа завоюва отборът на „Колуша" с резултат 4:3.

Индивидуални награди:

Приз „Най добър вратар" – Кристиян Михайлов

Приз „Най-добър защитник" – Владимир Станойков

Приз „Най-добър нападател" – Марио Евтимов

Приз „Най-етичен отбор" спечели отбор „Раковска".